Boogie Chilli

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Boogie Chilli
Ilustracja
Boogie Chilli podczas 27. Edycji Rawa Blues Festival
Rok założenia 2002
Pochodzenie Poznań
Gatunek blues
Skład
Maciej Sobczak, Robert Fraska, Janusz Siemienas, Dariusz Nowicki, Leszek Paech
Byli członkowie
Andrzej Kubiak (do końca 2009 roku)
Strona internetowa

Boogie Chilli – zespół muzyczny, powstały w 2002 roku w Poznaniu. Założyli go doświadczeni muzycy: Maciej Sobczak (gitara), Robert Fraska (bas), Janusz Siemienas (gitara) i Andrzej Kubiak (perkusja). Dwóch pierwszych panów udziela się w grupie Hot Water, dwóch następnych w zespole Wielka Łódź. Robert Fraska współpracuje także z zespołem Żuki Rock and Roll Band. Rok później w zespole pojawił się harmonijkarz Leszek Paech. Na początku 2010 Andrzeja Kubiaka zastąpił Dariusz Nowicki (Hot Water, Izotop)

Z bluesowych doświadczeń Wielkiej Łodzi i bluesowo – rockowych Hot Water powstała niezwykła synteza stylistyczna. Z jednej strony wyznacza ją szacunek do bluesowej i rockowej tradycji, a z drugiej ciągła chęć eksperymentowania. Nie bez powodu zespół jest dużą atrakcją koncertową – za każdym razem utwory, grane przez Boogie Chilli brzmią inaczej, bowiem muzycy uwielbiają improwizować i rozwijać swoja muzykę często w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Do tego wszystkiego dochodzi uwielbienie do szorstkości i brudu, które kojarzy się niemal z grungeowym brzmieniem początku lat 90. Muzyka zespołu znakomicie sprawdza się w graniu klubowym.

Ciekawe jest również instrumentarium – niby typowo rockowe: dwie gitary, bas, perkusja, oraz harmonijka ustna, ale jedna z gitar to dobro, a druga slide. Powoduje to powstawanie ciekawych i często nietypowych brzmień i frapujących harmonii.

Muzykom z Boogie Chilli przyszło już występować z takimi wykonawcami jak B.B. King, Canned Heat, Taj Mahal, Steven Seagal, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski. Dają koncerty w całej Polsce m.in. Gdynia Blues Festival, Suwałki Blues Festival, Polish Boogie Festival w Człuchowie czy Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim. Formacja jest laureatem festiwalu Rawa Blues Festival z 2006 roku, a także została wybrana Zespołem Roku w ankiecie Blues Top 2007 pisma Twój Blues.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

  • 2006 Live Time Blues
  • 2011 Koncert

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]