Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie - placówka edukacyjna w Olsztynie, funkcjonująca od 2000 r. Centrum kieruje Alicja Szarzyńska.

Centrum powstało przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli (dawniej Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie), powołane zostało przez sejmik województwa warmińsko-mazurskiego w kwietniu 2000 r. Działalność edukacyjna Centrum skierowana jest do przedszkoli i szkół wszystkich typów z województwa warmińsko-mazurskiego (głównie powiatu olsztyńskiego), jak również do dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli, ośrodków dydaktycznych w parkach krajobrazowych, nadleśnictw i organizacji pozarządowych. Działalność Centrum finansowo wspierana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz przez Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Olsztyn.

Centrum organizuje różnorodne warsztaty i seminaria dla nauczycieli, konkursy dla młodzieży, współorganizuje wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej a także wspiera finansowo przedsięwzięcia szkolne. Centrum wydaje różnorodne materiały edukacyjne.

Wydawnictwa[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]