Sławomir Rogowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sławomir Rogowski (ur. 29 kwietnia 1957 w Kielcach) – polski dziennikarz, menedżer, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (2010–2016).

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1982 ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył też studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej.

Był działaczem Zrzeszenia Studentów Polskich, kierował klubem studenckim Hybrydy, pełnił funkcję dyrektora Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej (FAMA). Od 1990 zajmował stanowisko dyrektora ds. organizacyjnych w jednym z zespołów Komitetu Kinematografii. Był założycielem (1995) i do 1999 prowadzącym festiwal filmowy Lato Filmów w Kazimierzu Dolnym. Następnie przez trzy lata kierował Agencją Filmową Telewizji Polskiej. Później był członkiem zarządu Totalizatora Sportowego. Prowadził też własną działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej. W 2004 napisał i wydał książkę Zima stulecia.

4 sierpnia 2010 został wybrany przez Sejm na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (był rekomendowany przez klub poselski Lewica)[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Graboś i Rogowski członkami KRRiTV. wprost.pl, 4 sierpnia 2010.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Druk sejmowy nr 3246 z biogramami kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 19 lipca 2010

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]