Urząd ds. Szkoleń i Edukacji Morskiej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Instytut Morski
‏המכון להכשרה ימית‎
The Authority for Marine Training and Education
Data założenia 1971
Państwo  Izrael
Adres Akka 24 100
7 Yehoshafat Road
Rektor Giora Dash
Położenie na mapie Izraela
Mapa lokalizacyjna Izraela
Instytut Morski
Instytut Morski
Ziemia32°55′26″N 35°04′31″E/32,923889 35,075278
Strona internetowa

Urząd ds. Szkoleń i Edukacji Morskiej (hebr. המכון להכשרה ימית; ang. The Authority for Marine Training and Education; nazywany potocznie Instytutem Morskim) jest uczelnią kształcącą wykwalifikowane kadry dla potrzeb izraelskiej floty handlowej. Uczelnia jest położona w mieście Akka na północy Izraela. Szkolenie kadetów odbywa się pod nadzorem Międzynarodowej Organizacji Morskiej.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Instytut został założony w 1971 roku przez rząd Izraela i izraelskie przedsiębiorstwa żeglugowe w celu szkolenia kadetów dla potrzeb izraelskiej floty handlowej. Do 2009 roku uczelnia posiadała własny statek szkoleniowy - drobnicowiec „Dado”. W 2010 roku został on jednak złomowany. W tym samym roku oddano do użytkowania nowoczesny ośrodek szkoleniowy, w pełni wyposażony w laboratoria techniczne, symulatory, pracownie komputerowe, bibliotekę itp. Szkolne rejsy morskie odbywają się na pokładach izraelskich statków handlowych.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Od momentu swojego powstania instytut był uczelnią, która przyjmowała kadetów po odbyciu przez nich służby wojskowej w Izraelskim Korpusie Morskim. Uczelnia przyjmuje kadetów wszystkich stopni wojskowych i wszystkich specjalności, którzy chcą dalej służyć we flocie handlowej. Szkolenie odbywa się pod nadzorem Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Nauka odbywa się w dwóch etapach: (1) kurs podstawowy, i (2) zajęcia praktyczne na pokładzie statku handlowym. Całość zajmuje około dwóch lat, po czym studenci uzyskają prawo ubiegania się o certyfikaty w Ministerstwie Transportu. Oprócz tego oferowane są kursy szkoleniowe dla kapitanów i oficerów maszynowni[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. About Us (ang.). W: The Authority for Marine Training and Education [on-line]. [dostęp 2013-01-18].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

  • Prezentacja uczelni (hebr.). W: The Authority for Marine Training and Education [on-line]. [dostęp 2013-01-18].