Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

17 października

Zapraszam do sprawdzania kolejnych zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal

Ilustracja na medal


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 23:25, 17 paź 2019 (CEST)

12 października

Piątek z Wikipedią 19-10-2018 01.jpg
 • Urodzinowy Wiki-piątek! 18 października zapraszam serdecznie do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4) na kolejny Piątek z Wikipedią. W trakcie spotkania przy kawie i ciastku świętować będziemy 18. urodziny Wikipedii, a po spotkaniu proponujemy koncert orkiestry dętej Looft den Boornbergum w pobliskiej szkole muzycznej. I nie zapomnijcie o laptopach. Początek 16.30. Bardzo proszę uczestników o wpisywanie się na listę tutaj, pod datą 18 października 2019 roku, co pozwoli mi odpowiednio przygotować salę :) EwkaC (dyskusja) 23:03, 12 paź 2019 (CEST)

8 października

Flag of the Czech Republic 2007 Prague.jpg

4 października

 • Dziękuje wszystkim za zaangażowanie w Tydzień z książką lub czasopismem. Trochę to wygląda jakbym wrzucił temat i zupełnie o nim zapomniał - ale i przytłaczająca codzienność, i lekkie niedomaganie nie pozwala mi teraz na nic więcej, jak tylko Wam podziękować. Do północy jeszcze nieco czasu (i pewnie przez parę godzin któraś z bibliotek znajdujących się blisko was będzie jeszcze otwarta ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 14:52, 4 paź 2019 (CEST)

3 października

2 października

 • Droga społeczności, to ogłoszenie w sprawie, że jesteście wspaniali. Z wielu powodów, ale tym razem dwa konkretne:
  • za nami Miesiąc Wyróżnionego Artykułu, w którym wykazaliście się ogromnym zaangażowaniem. Zliczam, podsumowuję, ale chwilę to zajmie, a poza tym jeszcze toczą się wrześniowe głosowania. To, co już wiem na pewno, to, że naprawdę włożyliście mnóstwo wspaniałej pracy w pisanie, zgłaszanie, sprawdzanie. Dziękuję wszystkim uczestnikom! Och, uwaga, korygując samą siebie - podtrzymując moją tezę o wspaniałości społeczności, Openbk już rozpoczął podsumowywanie, ale uwaga, liczby są tak super, że można się zdziwić.
  • do drukarni powędrowały właśnie plakaty z sylwetkami wikipedystów. Wywiesimy je podczas osiemnastki Wikipedii (5 października, Warszawa, Faktyczny Dom Kultury od godz. 15.00). Ich lektura to było przeżycie – Wasze motywacje i historie są wspaniałe. Po urodzinach plakaty mogą trafić do autorów i za ich zgodą - na Commons :)

Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie w obie te inicjatywy. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 16:42, 2 paź 2019 (CEST)

1 października

 • We wrześniu 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Andrzei111 (9 artykułów), Mpn (8) oraz Mix321, Soldier of Wasteland i Zala (po 7). Od początku 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów są: Carabus (59), Zala (48) oraz Andrzei111 i Soldier of Wasteland (po 46). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 00:02, 1 paź 2019 (CEST)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli: D kuba (47), niżej podpisany (40) oraz Ented i Zsuetam (po 39). Od początku roku najwięcej sprawdzeń na koncie ma Mpn (365), kolejne miejsca zajmują D kuba (305) i niżej podpisany (295). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 00:02, 1 paź 2019 (CEST)

30 września

 • Trwa Miesiąc Wyróżnionego Artykułu 2019. Liczba zgłoszeń i aktywność sprawdzających – jeszcze większa. Poniżej zaktualizowane zestawienie. Jacek555 20:46, 30 wrz 2019 (CEST)
 • Imponujące! Ostatnie godziny trwania akcji MWA 2019 przyniosły jeszcze kilkanaście kolejnych zgłoszeń, więc tabelę aktualizuję. Uczestnikom gratuluję (płodności) i dziękuję. Zapraszam wszystkich do równie aktywnego sprawdzania zgłoszonych artykułów. Jacek555 05:05, 1 paź 2019 (CEST)
Zapraszam do sprawdzania kolejnych zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Dobrych Artykułów – cd


Propozycje do Artykułów na medal

Ilustracja na medal


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 20:46, 30 wrz 2019 (CEST)


29 września

 • Członkowie Komitetu Arbitrażowego wybrali ze swojego grona przewodniczącego i sekretarza na okres XXV kadencji. Funkcję przewodniczącej będzie pełniła Loraine, a funkcję sekretarza piszący te słowa – Jacek555 14:55, 29 wrz 2019 (CEST)

27 września

Long Room Interior, Trinity College Dublin, Ireland - Diliff.jpg
 • Jutro, 28 września rozpoczyna się Tydzień z książką lub czasopismem, specjalna akcja wspierająca uźródławianie artykułów wiarygodnymi źródłami, poprzez książki i czasopisma. Zasady przyznawania nagród za udział niej nie zostały jeszcze ustalone (dyskusja). W imieniu uczestników wikiprojektu tygodnie tematyczne zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału poprzez poprawianie i tworzenie nowych artykułów z źródłami w formie książek i czasopism. Maattik (dyskusja) 11:07, 27 wrz 2019 (CEST)
 • Dobiega końca głosowanie nad propozycjami tygodni tematycznych na luty 2020. Zachęcam do oddawania głosów (do dyspozycji każdy ma po 2 głosy za i tyle samo przeciw). Zachęcam także do zgłaszania nowych propozycji. --Maattik (dyskusja) 11:07, 27 wrz 2019 (CEST)

26 września

 • Wszystkiego najlepszego z okazji 18 urodzin, polska Wikipedio! To dzisiaj stajesz się pełnoletnia! Wszystkiego najlepszego wikipedyści i wikipedystki! Możemy czuć się z siebie dumni, w końcu to my jako społeczność poprowadziliśmy ten projekt od malutkiej strony internetowej do dorosłej encyklopedii! Życzenia składa nam też dzisiaj dyrektor wykonawcza Wikimedia Foundation i choć nie umie wymówić nazwy pewnego polskiego miasta, to życzenia idą prosto z serca :)
Przypominam, że na żywo świętujemy 5 października od godz. 15.00 w Faktycznym Domu Kultury na ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie. Do zobaczenia! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 20:45, 26 wrz 2019 (CEST)
Ta osiemnastka jest tylko jedna! Z serdecznymi wspominkami, podziękowaniami i życzeniami dla nas wszystkich, w imieniu Stowarzyszenia, aegis maelstrom δ 22:12, 26 wrz 2019 (CEST)

25 września

Użytkownik Cybularny 25 września 2019 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 59 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 6 głosów
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 0 osób. tufor (dyskusja) 20:42, 25 wrz 2019 (CEST)

24 września

 • Bardzo pilne i bardzo dla mnie ważne! Jesteście wspaniali. I osiemnastka Wikipedii to świetny moment, żeby świat się o tym dowiedział. Chciałabym, żeby podczas imprezy osiemnastkowej zawisły na sali plakaty, z których odbiorcy dowiedzą się, dlaczego wikipedyści edytują, co robią w Wikipedii, czego jej życzą. Najlepiej z nickami i jakkimiś zdjęciami/awatarami, ale mogą być i bez zdjęć i bez nicków. Akcja jest last minute, dlatego proszę ładnie o wypełnianie tego formularza, a grafik zmieni Was w plakaty. Dodatkowo mamy stronę informacyjną o tym, tam też możecie składać Wikipedii życzenia, jakby co. Ale najbardziej mi zależy, żebyście wypełnili formularz i opowiedzieli o tym, dlaczego edytujecie. Bardzo Wam dziękuję! Aha, jeśli nie możecie być na osiemnastce, to mogę potem wysłać każdemu plakat o nim. Na pamiątkę! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:55, 24 wrz 2019 (CEST)
 • Cooking (17065409740).jpg
  Dopiero co zakończył się Tydzień Tematyczny Kulinarny, którego pomysłodawcą i zarazem autorem największej liczby nowo utworzonych artykułów był MOs810. Ogółem powstało 29 nowych artykułów, w tym trzy liczące ponad 10 000 bajtów. Cztery hasła zostały rozbudowane o ponad 2 kB, a trzy o ponad 5 kB. W tygodniu tematycznym wzięło udział 13 osób, w tym 8 osób wpisało się na listę uczestników. Tematyka haseł była bardzo różnorodna, od polskich regionalnych przysmaków, przez biografię szwajcarskiego szefa kuchni i kwiaty jadalne, aż po specjały kuchni fińskiej, grenlandzkiej, a nawet koreańskiej. Podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu TT Kulinarnego. Zaciekawionych kulinarnymi artykułami zapraszam do ich sprawdzania w Czywieszu. Hortensja (dyskusja) 11:07, 24 wrz 2019 (CEST)

19 września

Wikipedia Geburtstagsgrafik.jpg
 • Hurra, to już prawie! Za tydzień polska Wikipedia kończy 18 lat. To wspaniałe wydarzenie świętujemy 5 października 2019 w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie od godz. 15.00. Będzie tort, będą Ojcowie Założyciele Wikipedii (drugi raz w historii!), dyskusje, wykłady. Okazja, żeby świętować, okazja, żeby spojrzeć wstecz na projekt. Uwaga, w Wikimedia Polska chcemy, żeby osoby spoza Warszawy też tam były, dlatego mamy około 8 (piszę "około", bo jeśli uda się tę liczbę zwiększyć, to zwiększymy) refundacji kosztów dojazdu i jednego noclegu w Warszawie. Tu instrukcja jak aplikować. Gorąco Was do tego zachęcam. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:34, 19 wrz 2019 (CEST)
 • Ostrzegam przed autorem hoaxów w tematyce piłce nożnej, wcześniej edytował jako BaloMalos, po zbanowaniu obchodzi blokadę spod IP (dziś 83.28.14.89). Cechy charakterystyczne: rażąco nieudolny styl, żadnych źródeł internetowych, a jednocześnie pewna wiedza na temat piłki nożnej i piłkarskich rozgrywek. W przypadku nowych haseł o klubach / ligach piłkarskich, zwłaszcza z niewielkich krajów, patrolującym Ozety powinna zaświecić się czerwona lampka: takie eksperymenty usuwamy ek-iem, a nie przenosimy do brudnopisu. --WTM (dyskusja) 00:37, 19 wrz 2019 (CEST)

18 września

 • Jest taka sprawa, że przez jedną dobę rozdaję wiki-żelki za zdjęcia do Wiki Lubi Zabytki. Ale tylko pięć paczek. Ale tylko przez dobę. Szczegóły tutaj. (A w ogóle WLZ przekroczyło 3100 plików i jesteśmy na 9 miejscu! Brawo!) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:50, 18 wrz 2019 (CEST)
 • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN poszukuje osoby do uzupełniania haseł w Wikipedii na podstawie treści publikowanych na stronie www.sztetl.org.pl. Strona poświęcona jest historii żydowskich miasteczek. Zadanie polegać będzie również na ulepszaniu, rozwijaniu i uźródławianiu istniejących już artykułów zarówno w polskojęzycznej jak i anglojęzycznej Wikipedii. Więcej szczegółów na stronie Polin oraz stronie Wirtualny Sztetl. Celina Strzelecka (WMPL) (dyskusja) 15:25, 18 wrz 2019 (CEST)
inicjatywa ciekawa, współpraca z instytucją muzeum cenna, ale osoba od nas będzie musiała stąpać ostrożnie i wytłumaczyć to swojemu nowemu pracodawcy: 1. część treści w sztetlu jest pisana przez wolontariuszy, niekoniecznie specjalistów, tak jak w wikipedii, a wszak serwisy typu wiki nie mogą być u nas źródłem. 2. Sporo tamtejszych haseł jest bez źródeł [1]; 3. niektóre ze źródłami są tak krótkie [2], że nie da się raczej ich opisać u nas bez npa, a ich materiały mają zastrzeżenie, że nie wolno kopiować.4. Zdjęcia u nich też chyba mają @. --Piotr967 podyskutujmy 19:26, 18 wrz 2019 (CEST)
Dużo uwag od społeczności zostało zgłoszonych do instytucji i polecam zobaczyć plik FAQ na stronie z zapytaniem ofertowym oraz wstęp do zapytania ofertowego - dużo rzeczy jest do-jaśnionych już! Uwaga o zdjęciach - dziękujemy, będziemy o tym też rozmawiać na szkoleniu z ich pracownikami. Klara Sielicka-Baryłka (WMPL) (dyskusja) 09:41, 19 wrz 2019 (CEST)

16 września

Produits régionaux - photo CPPR.jpg

15 września

Zapraszam do sprawdzania kolejnych zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal

Ilustracja na medal


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 18:28, 15 wrz 2019 (CEST)

14 września

 • Stowarzyszenie szuka dyrektora (dyrektorki) ds. operacyjnych. Ta osoba będzie miała za zadanie odciążyć zarząd w codziennym kierowaniu pracownikami i biurem. Od kandydatów wymagamy sporo, ale bierzemy pod uwagę też „znajomość Stowarzyszenia Wikimedia Polska i projektów Wikimedia oraz własne propozycje dalszego rozwoju Stowarzyszenia”. Więcej informacji o Stowarzyszeniu niebawem. Spoiler: wychodzimy z epoki skupienia na następnym kwartale i mamy plan na trochę dalszą przyszłość. Będzie więcej inicjatyw ze społecznością i dla społeczności, na przykład przewidzieliśmy wsparcie dla inicjatyw lokalnych i wsparcie prawne. Tar Lócesilion (dyskusja) 00:46, 15 wrz 2019 (CEST)

13 września

6 września

 • O północy rozpoczęły się wybory do Komitetu Arbitrażowego. Spośród nominowanych wikipedystów wybieramy pięciu arbitrów, których kadencja potrwa do września 2020 roku. Proszę o zadawanie pytań i głosowanie. Ented (dyskusja) 00:01, 6 wrz 2019 (CEST)
 • Droga społeczności, dwie ważne informacje: jeśli lubcie pisać artykuły, to informuję, że na stronie Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2019 można już oglądać odznaki, jakich można się dorobić w konkursie. Za sprawdzanie, zgłaszanie własnych i cudzych haseł, na dobry początek i tak dalej. Zachęcam do udziału! A jeśli wolicie zdjęcia, to przypominam, że trwa Wiki Lubi Zabytki. Liczba załadowanych plików przekroczyła już 743. Cały czas jednak Polska nie może wbić do pierwszej dziesiątki krajów z największą liczbą załadowanych plików. A brakuje nam tylko zdjęć, żeby wyprzedzić Armenię i wskoczyć do top 10. Przed nami weekend, zróbcie piękne zdjęcia okolicznych zabytków i zgłoście je do konkursu! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 21:50, 6 wrz 2019 (CEST) Komentarze na stronę dyskusji przeniósł tufor (dyskusja) 10:17, 8 wrz 2019 (CEST)

5 września

Austrian Flag.jpg

1 września

 • 1 września rozpoczynają się wybory do Komitetu Arbitrażowego, w wyniku których zostanie wybranych pięciu arbitrów. Pierwszym etapem są nominacje. Zapraszam do zgłaszania kandydatur. Ented (dyskusja) 00:00, 1 wrz 2019 (CEST)
 • Dziś rozpoczyna się też Miesiąc Wyróżnionego Artykułu. Zapraszam do wzięcia udziału w akcji! Openbk (dyskusja) 01:07, 1 wrz 2019 (CEST)
 • W sierpniu 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Carabus (17 artykułów), Andrzei111 (14) oraz 82.203.143.180 (7). Od początku 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów są: Carabus (59), Zala (41) oraz Soldier of Wasteland (39). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 09:29, 1 wrz 2019 (CEST)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli: Mpn (66), Ented (54) oraz Zsuetam (38). Od początku roku najwięcej sprawdzeń na koncie ma Mpn (333), kolejne miejsca zajmują D kuba (258) i niżej podpisany (255). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 09:29, 1 wrz 2019 (CEST)
 • Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal
Odbieranie


Ilustracja na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 11:16, 1 wrz 2019 (CEST)

30 sierpnia

Zachęcam wszystkich do udziału w poniższych akcjach. Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym, którzy postanowią dołączyć do MiniWikiProjektów. Stupa1989 (dyskusja) 19:05, 30 sie 2019 (CEST)

Zadanie Data rozpoczęcia Status
Gruzja na letnich igrzyskach olimpijskich 3 kwietnia 2018 rozpoczęte
Zmarli w styczniu 2018 13 kwietnia 2018 rozpoczęte
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego 26 kwietnia 2018 rozpoczęte
Medaliści igrzysk olimpijskich w piłce siatkowej 5 lutego 2019 rozpoczęte
Roger - Pieśni Szląskie 15 lutego 2019 rozpoczęte
Mistrzostwa świata w wioślarstwie 6 kwietnia 2019 rozpoczęte

26 sierpnia

 • Już od pierwszego września startujemy z kolejnym Miesiącem Wyróżnionego Artykułu, którego celem jest poprawa jakości Wikipedii poprzez zwiększenie liczby Artykułów na Medal, List na Medal i Dobrych Artykułów. Uwaga, biorą w nim udział wszystkie hasła zgłoszone we wrześniu (odznaczenia mogą dostać później), a na autorów, zgłaszających i sprawdzających czekają specjalne odznaki. Dwie z nich są, myślę, szczególnie ważne - to odznaki, którym patronują wspaniali, znani z podnoszenia jakości Wikipedii użytkownicy, których nie ma już wśród nas. Trzy najbardziej zaangażowane osoby mogą otrzymać Złotą, Srebrną lub Brązową Odznakę Belissariusa (na cześć zmarłego w 2015 Belissariusa, autora licznych wyróżnionych haseł). A Ci, którzy doprowadzą do wyróżnienia odpowiednią liczbę haseł (minimum 2 DA lub 1 AnM lub 1 LnM) zostaną odznaczeni Brązowym, Srebrnym lub Złotym Halibuttem, nagrodą upamiętniającą Halibutta, wieloletniego wikipedystę, autora wspaniałych haseł, zmarłego półtora roku temu. Ale są też inne odznaki - sprawdźcie na stronie! Dodam, że odznaki mają charakter wirtualny, do ozdobienia swojej strony wikipedysty, ale chętnym możemy je wydrukować. To, co? Do klawiatur :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:25, 26 sie 2019 (CEST)

25 sierpnia

Amatller P1160091.JPG

15 sierpnia

Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Artykułów na medal


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 07:51, 15 sie 2019 (CEST)

14 sierpnia

Drapeau de la Côte d'Ivoire.png

12 sierpnia

5 sierpnia

3 sierpnia

Fjord & flag.jpg
 • Już jutro kolejny tydzień tematyczny! Z tropikalnej Gujany wikiprojekt przenosi się do krainy fiordów i reniferów (na zdjęciu →), czyli do Norwegii. W imieniu uczestników zapraszam wszystkich zainteresowanych tym krajem (i nie tylko) do udziału w Tygodniu Artykułu Norweskiego II. Będziemy poprawiać już istniejące artykuły o Norwegii i oczywiście tworzyć nowe. Maattik (dyskusja) 21:48, 3 sie 2019 (CEST)

1 sierpnia

Zapraszam do sprawdzania zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Ilustracja na medal
Ilustracja na medal – Odbieranie


Propozycje do List na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 05:13, 1 sie 2019 (CEST)

 • W lipcu 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Offeliaa (12 artykułów), Carabus (11) oraz Mix321 i Wiroid (po 7). Od początku 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów są: Carabus (42), Soldier of Wasteland (36) oraz Zala (35). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 12:00, 1 sie 2019 (CEST)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli: Mpn (60), Ented (43) oraz Carabus (37). Od początku roku najwięcej sprawdzeń na koncie ma Mpn (267), kolejne miejsca zajmują D kuba (224) i niżej podpisany (220). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 12:00, 1 sie 2019 (CEST)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.